103590629_2984400374942962_5476600266556072582_o.jpg

Festival Chodrockfest se přesouvá na rok 2021

June 10, 2020

Přátelé, až do dnešního dne jsme čekali, zda rozvolňování protikoronavirových opatření nabere na obrátkách a umožní uspořádat letošní 10. ročník Chodrockfestu.

V našich vyjádřeních ke koronavirové krizi jsme se zavázali, že poneseme naši pomyslnou festivalovou vlajku, dokud to bude jen možné. Zavázali jsme se k tomu nejen v prohlášeních, ale už ve chvíli, kdy jsme vám prodali vstupenky. Jak jste si určitě všimli, z předních tuzemských festivalů jsme už asi úplně poslední, kteří doposud vyčkávali. Vedlo nás k tomu nejen přesvědčení, že naděje umírá poslední, ale i navyšování maximálního počtu účastníků na hromadných akcí. Bohužel tempo navyšování maximálního počtu návštěvníků je příliš pomalé a podle dostupných informací přímo z ministerstva má být pro letošní léto zastropován na 1 500 návštěvnících, což je pro Chodrockfest zoufale málo.

Bohužel Vám tak stejně jako u Pekelného ostrova musíme oznámit přesun festivalu do náhradního termínu, a to na příští rok, 13. a 14. srpna 2021. Pracujeme na tom, aby v příštím roce byl program zachován v co největší míře. Možná se vám honí hlavou, že jsme ještě mohli počkat, vzhledem k pozitivnímu vývoji nákazy. Pravdou je, že nemohli, protože jsme pod tlakem vystupujících , kteří požadují jasné stanovisko, zda festival bude nebo jestli si mohou v našem termínu domluvit nějaký letní parket. Upřímně můžeme říct, že je to nejtěžší a zároveň nejsmutnější rozhodnutí, které jsme byli nuceni učinit. Je to o to těžší, že už jsme museli zrušit všechny naše letošní aktivity včetně Pekelného ostrova a festival Chodrockfest tak byl poslední želízko v ohni.

Nyní se obracíme k vám s pokorou a poděkováním. Děkujeme za klid, který doposud zachováváte a nezahrnujete nás stovkami dotazů. Dále je třeba poděkovat za vlnu podpory, která se již nyní od vás k nám dostala a stále dostává. Velký dík také patří asociaci FESTAS, která za naší věc „kopala“ do poslední chvíle.

Na konec bychom vás chtěli poprosit o poslední věc, a to ponechání vstupenek na nový termín Chodrockfestu. Vstupenky z letošního ročníku budou automaticky platné na přesunutý termín 13.- 14.8.2021. Je to pro nás důležité hlavně z důvodu, že Chodrockfest, jako ostatně většina hudebních festivalů, na své fungování vydělává především prodejem vstupenek a služeb na festivalu. Je tak zcela závislý na několika málo dnech samotného konání festivalu. Pokud ten neproběhne, přichází o veškeré příjmy, avšak náklady spojené s celoroční přípravou zůstávají. Zrušení jednoho ročníku festivalu tak pro nás znamená prakticky totožné důsledky jako celoroční uzavření jakékoliv provozovny. Bohužel jsou to právě hudební festivaly, které patřily mezi první subjekty, jichž se současná opatření dotkla, a zároveň budeme mezi posledními, u nichž se projeví rozvolnění současných koronavirových opatření. Chápeme, že se můžete nacházet v tíživé životní situaci, jsme ochotni individuálně o vrácení vstupného jednat. Vaše žádosti směřujte prosím na email: tickets@westmusic.cz. Slibujeme, že vaši důvěru na přesunutém ročníku nezklameme a společně oslavíme vítězství nad touto zákeřnou nákazou!

Pokud máte nějaké dotazy, teď je pro ně správný okamžik. Přes všechny tyto zprávy pro vás máme i jednu povzbuzující a to, že pro vás chystáme samostatný koncert v Domažlicích – více informací v následujících dnech.

Váš tým Chodrockfestu

PS: Hlavně buďme zdraví a zůstaňme s dobrou náladou, protože komu vydrží po celou krizi, bude vítězem.