CHRF19pa-213.jpg

Line-up Chodrockfestu rozezní jména našich českých rockových stálic.

March 3, 2020

Kytara, basa, bicí, v čele kapely zpěvák s hlasem jak zvon a texty, které jsou vám za ta léta silně vryté pod kůži! I tak by se daly společně charakterizovat rockové skupiny našeho našlápnutého programu 2020. Pozvání na festival přijali Harlej, Škwor, Walda Gang nebo třeba Alkehol!

Uskupení kolem Tomáše Hrbáčka a Tondy Rauera, toť naše veleznámá pražská rocková partička Harlej, která na Chodrockfestu nesmí chybět. Kapela vznikla v roce 1995 a v jejich repertoáru se rodí hit za hitem. Proč pocit mám, Svařák, Pověste ho vejš, Proměna, Možná – však to dobře všechno znáte!

Další partičkou je skupina Škwor, nejdrsnější zástupci hard-rocku, které si můžeme na festivalu přát! Frontmanem kapely je všem dobře známý Petr Hrdlička, stálý člen kapely již od jejího vzniku v roce 1998. Kapela vyčnívá údernými songy jako Sraž nás na kolena nebo Mý slzy neuvidíš, ovšem v posledních letech nejvíce boduje jejich jemnější melodická skladba Síla starejch vín.

Pokud chcete na festivalu rozjet velkou párty, jasnou volbou je skupina Walda Gang. U založení kapely stál Vláďa Šafránek, dnes jeho funkci zpěváka svědomitě zastává Miro Šmajda. Waldáči dávají novou energii těm nejznámějším songům od Waldemara Matušky, Wabiho Daňka, až po Michala Tučného. Ze zahraniční scény pak například od skupiny Bloodhound Gang k písni Bad Touch – Opičáci.

A na závěr tohoto článku si představíme, (pokud je to tedy třeba), klasický český „pub rock“, kapelu Alkehol! Pokud patříte k milovníkům hospod, piva nebo jiného alkoholu, pak je tato partička přímo pro vás. Tato partička vás opije do bezvědomí jen po té, co si přečtete názvy jejich songů a CD. Do repertoáru Alkeholu patří i několik hymen pro sportovní kluby, např. pro hokejovou HC Slavia Praha.

To ale rozhodně není vše, co se týče zástupců rocku na Chodrockfestu. Máme jich v rukávu ještě mnohem víc!

A tak nás sleduje na facebooku: Chodrockfest (OFFICIAL) a instagramu: chodrockfest