367443630_858165609084884_4322864042302358809_n.jpg

Zůstatky z čipů

August 12, 2023

I letos můžete ponechat své zůstatky na čipech a my je všechny darujeme na dobrou věc. Pozor, nebude jen jedna, ale rovnou tři. Kam zůstatky poputují, se dozvíte po rozkliknutí článku.

První část zůstatků poputuje přímo místnímu jezdeckému oddílu na podporu jejich činnosti, jelikož se festival každoročně koná v jejich prostorech a my jsme za to moc vděční.

Druhá část zůstatků darujeme i letos Diecézní charitě Plzeň, a to konkrétně na obnovu vybavení Domova Sv. Vavřince v nedalekém Meclově. Charita již dlouhodobě poskytuje pobytové služby lidem s psychickým handicapem. Snaží se jim pomoci obnovit a získat sociální schopnosti, které v důsledku nemoci ztratili, aby se mohli opět začlenit do společnosti.

Poslední část zůstatků poputuje na spolek UCHO (Univerzální Chodská Organizace), který pracuje s dětmi a jejich rodinami na podpoře schopností a dovedností. Hledá pro ně vhodné služby a odborníky. Především pracují na alternativní (náhradní) a augmentativní (podporující) komunikaci. To se týká dětí, které z jakéhokoliv důvodu nemluví. Vytváří pro ně komunikační karty a pomůcky, které jim pomáhají zavést komunikační systém do jejich běžného života.

Kolik letos darujeme se dozvíte 14 dní po skončení akce, kdy dojde k refundaci peněz z čipů.

Děkujeme, že nám pomáháte!