Soutěžte s Partners o vstupenky na CHRF2017

Jako každý rok, i letos, zde máme soutěž se společností Partners o vstupenky na festival Chodrockfest 2017. Opět stačí vyplnit jednoduchý dotazník a pak jen čekat, zda se na vás usměje štěstí :). Do slosování se dostává každý kompletně a pravdivě vyplněný dotazník - DREAM JOB. Účastníkem soutěže může být osoba starší 18-ti let a vyplněním soutěžních otázek dává souhlas ze zpracováním osobních údajů společnosti Partners Financial Services, a.s..

 

> SOUTĚŽNÍ DOTAZNÍK ZDE <

 

Aktualizováno 28. 7. 2017 7:14

Zobrazeno: 1002

Festivalové pivo je uvařeno

Hudba teče do uší, pivo zase do žil. Některé letošní hudební festivaly po celé České republice přinesou kromě pořádné porce kvalitní muziky také gastronomickou specialitu – originální festivalové pivo, které vyrábí, kdo jiný, Budějovický Budvar. Ve čtvrtek 11. května do pivovaru přijeli zvědaví organizátoři, aby se symbolicky zapojili do výroby výjimečného pivního speciálu, určeného pro ně a jejich hosty.

Pod odborným dohledem budvarského someliéra Aleše Dvořáka a vedoucího výzkumu Petra Košina vhodili do mladinového kotle hrst žateckého červeňáku a v ležáckých sklepích pak ochutnali dozrávající pivo, které za pár týdnů zpříjemní atmosféru návštěvníkům festivalů.
„Tohle speciální pivo je jen pro vás a vaše návštěvníky,“ zdůraznil zástupce Budvaru David Kudláček u recepce v hloučku zvědavých lidí v trikách, představující různé kapely a festivaly, s nimiž jsou jednotliví zájemci o prohlídku pivovaru spojeni. Potom se vydali s odborným doprovodem do pivovaru, aby na vlastní oči poznali místo a viděli procesy, jak jejich festivalový speciál vzniká.  Dobré pivo k metalu
Hlouček návštěvníků míří ke studni uvnitř areálu pivovaru a lidé se po prvním představení pomalu navzájem seznamují. Jde to snadno, protože mají společnou lásku k hudbě a pivu. „Pořádáme v létě dva festivaly, Pekelný ostrov a Chodrockfest,“ říká tiskový mluvčí festivalů Honza Halík, který s kamarády přijal pozvánku Budvaru. Pekelný ostrov, kam přijedou např. kapely The Sweet, Olympic nebo Rybičky 48 i Jaroslav Uhlíř, se koná v Holýšově od 6. do 8. srpna, Chodrockfest, kde vystoupí např. Škwor, Harlej nebo Odyssea, bude v Domažlicích pod svatým Vavřinečkem 11. a 12. srpna.
Pivní speciál se bude točit i na čtvrtém ročníku mezinárodního rockového festivalu Ostrava v Plamenech, který se koná 5. srpna.  „Akci pořádáme v prostorách Národní kulturní památky Dolní oblast Vítkovice,“ říká pořadatel Patrik Kohut. „Dobré pivo k našemu metalovému festivalu patří a po třech letech chceme změnu k lepšímu, proto jsme se obrátili na Budvar,“ pokračuje, zatímco si s manželkou Moniku prohlížejí tři sta metrů hlubokou artéskou studni s vodou podobného složení, jako je ta dobrá z Novohradských hor. „O jméně festivalového piva už máme dávno jasno, bude se jmenovat Plameňák,“ dodává Patrik Kohut.

Bytelná pitelnost
Na varně to vře a kdo má kraťasy a tričko, v teplíčku si libuje, zatímco o půl hodinu později bude klepat kosu v ležáckých sklepích. Nastává minuta M, kdy se všichni zástupci organizačních týmů festivalů vystřídají u jednoho z měděných kotlů. Do něj postupně vhazují hrsti nebo větší kusy žateckého chmele, aby vyráběné pivo náležitě okořenili.
„Díky našemu postupu má naše pivo vynikající pitelnost, na které nám všem záleží,“ zdůrazňuje odborník na slovo vzatý Aleš Dvořák. „Pitelnost je ryze česká vlastnost, která způsobuje, že když sedíte s kamarády v hospodě, vypijete druhé, třetí nebo čtvrté pivo a stále máte chuť na další,“ vysvětluje.
V otevřených dvířkách postupně mizí zelená přísada, zatímco poučení a varovaní účastníci exkurze odolávají pokušení nahlédnout dovnitř.  Od Aleše Dvořáka se také dozvědí, že chmel slouží v pivu jako koření a má dodat jednak hořkou huť, jednak vůni a aroma. V Budvaru jako v jediném velkém pivovaru na světě přidávají při výrobě jen a jen hlávkový chmel, zatímco jiné pivovary se spokojí i s chmelovým extraktem, čímž samozřejmě kvalita piva utrpí.  
Vhazování chmele do kotle nadchlo také Josefa Kašpara a Víta Kratochvíla, organizátory již 17. ročníku multižánrového festivalu v Přeštěnicích u Milevska. Festival uprostřed lesů se koná 30. června a 1. července, takže festivalové pivo zde budou mít jako jedni z prvních. „S Budvarem je dobrá spolupráce a mít festivalové pivo nám přišlo jako fajn nápad,“ usmívají se chlapi, pořádající Open air musicfest Přeštěnice.  Nad jménem piva ještě podumají, příležitost budu mít hned večer při přátelském posezení s ostatními v českobudějovickém Malém pivovaru. „K nám do Přeštěnic jezdí lidé za pohodou. Jsme festivalem rodinného typu, kam se lidi každým rokem rádi vracejí. A na pivo máme nachystanou edici plastových kelímků pro opakované použití,“ doplňuje Pepa Kašpar.   
Poslední den školního roku ale ochutnáte festivalové pivo nejen u Milevska. Koncem června, konkrétně od 29. června do 2. července, totiž budou pít speciál z Budvaru také návštěvníci Basinfirefestu, který se koná ve Spáleném Poříčí u Plzně.

Pivo – koření festivalu
Již potřinácté se letos koná u Tábora známý hudební festival Mighty Sounds. Jeho organizátoři si v roce 2005 splnili sen, kdy si založili festival a do Olší u Tábora pozvali kapely, které jinak do České republiky nejezdily. Po pěti letech akci přestěhovali na letiště Čápův dvůr u Tábora a akce, kterou navštíví až deset tisíc lidí, patří k největším na jihu Čech. „S Budvarem spolupracujeme dlouho, a když chceme festivalové pivo prodávat, tak je taky fajn vidět, jak vzniká,“ vysvětluje Vít Černík, co je přilákalo do Budvaru. „Jsem u zrodu festivalu od začátku, a tak bych chtěl být i u zrodu festivalového piva,“ přidává se jeho kolega a kamarád Mirek Majer a pokračuje, že na letišti budou mít ve dnech festivalu 14. – 16. července nachystané i speciální kelímky. A pod jakým označením do něj budou točit? „Vybrali jsme pro náš speciál název B:Mighty,“ prozrazují chlapi, bez jejichž nadšení a zápalu by vyhlášený festival Mighty Sounds na jihu nebyl.
V půlce srpna, přesně od 17. do 19. srpna, se koná v Hradci Králové Hip Hop Kemp, již 16. ročník největšího hiphopového festivalu ve Střední a Východní Evropě. „S Budvarem dlouhodobě spolupracujeme, a když nás sem pozvali podívat se, jak se vaří speciál, rádi jsme přijeli,“ říká Radek Maliník a přiznává, že v žádném pivovaře dosud nebyl. „Jsme rádi, že budeme mít svůj speciál, jehož název večer v hospodě vymyslíme. Hudební festival se skládá ze spousty střípků a pivo mu dodává správnou atmosféru,“ dodává Radek Maliník, než s ostatními vejde do ležáckých sklepů. Při dvou stupních tu organizátoři festivalů konečně ochutnají tzv. mladé pivo kterým, až dozraje, budou za dva měsíce hasit žízeň v třicetistupňových letních žárech.

Je fajn mít svou značku
Na zkušenou se vypravili do Budvaru i Moravané. „Přijeli jsme se podívat, protože budějovické pivo bychom mohli prodávat u nás v SONO centru,“ říká Jiří Štopl z Brna. „U nás se hraje pořádná muzika celý rok a lidi by pili speciální pivo B:SONO,“ přemýšlí nahlas majitel vyhlášeného hudebního klubu spojeného s restaurací i hotelem. „Je fajn mít vlastní značku piva, na kterou by k nám lidi chodili,“ dodává.
Postupně si všichni přihýbají z korbelů, natočených Petrem Košinem, a pochvalují si jeho obsah. První doušky tzv. mladého piva už ochutnal i Radek Maliník. „Nepochyboval jsem o jeho kvalitě,“ říká spokojeně. „Na festivalové pivo z Budvaru se těším, tahle značka nám chutná a jsme rádi, že jí můžeme podpořit, ještě navíc, když se pořád jedná o národní podnik, který patří nám všem,“ dodává organizátor královohradeckého Hip Hop Kempu. S obsahem půllitru je spokojený i Marek Vohralík, organizátor festivalů Let It Roll Open a Exploration. První z nich se koná od 3. do 5. srpna v Milovicích u Prahy, druhý pak bude 18. a 19. srpna. „Festivalové pivo je moc fajn nápad a tady se nám všem líbí,“ libuje si. „Chceme návštěvníkům festivalu zajistit co nejlepší servis, rozmanitou nabídku, a do ní dobré pivo patří,“ pokračuje Marek Vohralík a přiznává, že je nadšený i samotným provozem pivovaru, protože do dnešního dne dosud v žádném nebyl.
O názvu piva pro festival, kde se bude speciál z Budějovického Budvaru pít jako první, už má jasno i Libor Pavlata. „Desátý ročník našeho multižánrového festivalu JamRock pořádáme od 8. do 11. června v Žamberku v Orlických horách. Vyhlásili jsme soutěž o název festivalového piva a zvítězil návrh Jamlok,“ prozrazuje hlavní pořadatel Libor Pavlata.   

Zdroj zábavy a osvěžení
Prohlídka pivovaru s vhazováním chmele i ochutnávkou mladého pivo je u konce. Všichni organizátoři festivalů se spokojeně sešli ve zmodernizované pivovarské restauraci u pečených kolen a těší se na řízenou degustaci se sommeliérem Alešem Dvořákem.
„Jsem moc rád, že festivalové pivo vzniklo a že jsme si mohli vyzkoušet zase nový recept,“ říká Aleš Dvořák. „Ve velké firmě, jako je náš Budvar, není totiž moc příležitostí vytvořit něco, co vybočuje ze stereotypu. Zatím se mi to podařilo dvakrát a nyní s Petrem Košinem potřetí. Je potřeba vyladit barvu, hořkost, aby to konzumentovi chutnalo. Pro festival není dobrá dvanáctka, protože silná piva lidi rychle odrovnají. Aby lidé na festivalu vydrželi vypít víc piv, připravili jsme jedenáctku. Festival je několikadenní zátěž, tak abychom nevyráběli davy lidí pod parou,“ vysvětluje s úsměvem Aleš Dvořák jejich výrobní strategii.
„Pivo je zdrojem zábavy a ověžení a tohle letní pivo bude na festivalech určitě chutnat. Letos ho vyrobíme  dvě várky a  dá se očekávat, že se na nás v budoucnu obrátí i další organizátoři,“ myslí si Aleš Dvořák. „Osobně se musím na nějakou akci také vypravit, abych věděl, jak festivalový speciál lidem chutná,“ dodává a už si zapisuje do diáře termín táborských Mighty Sounds. To sympatickou Lucii Klein potkáte na každém. „Jsem takový všudybílek,“ usmívá event manažerka z Budějovického Budvaru, pro kterou je festivalové pivo radostí i prací zároveň.    
Tak přijeďte v létě za kvalitní muzikou a výborným festivalovým pivem i vy, bude stát za to.               
                   
                       

                       

Aktualizováno 23. 5. 2017 14:20

Zobrazeno: 3744

Účinkující 2017

Účinkující na Codrockfestu 2017 zveřejňujeme postupně. Během následujících měsíců tak stejně jako v předchozích letech představíme postupně zhruba dvacítku kapel, které se představí v Domažlicíchv roce 2017. Sledujte web a náš festivalový Faccebook! 


 

Škwor (www.skwor.cz)

Škwor je již šestnáct let na scéně a má za sebou pěknou řádku desek, které stihl vydat. Škwor reprezentuje žánry od trash metalu až po hard rock. O údernosti hudby této kapely nelze pochybovat. Na Petra Hrdličku a spol. se tedy můžeme na domažlickém Chodrockfestu těšit po loňské pauze opět i v roce 2015.

 

Jelen (www.jelenmusic.cz)

V kapele Jelen se sešli muzikanti z Přibyslavi a Prahy, kterým učarovala muzika od Lumineers nebo Of Monsters and Men. Za pomoci akustických nástrojů, s minimální postprodukcí a sázkou na syrovost a autenticitu se snaží jít ke kořenům populární hudby. V hudebním etheru v současnosti zní především jejich hit Magdaléna nebo Co bylo dál?, na kterém se podílela i Jana Kirschner.

 

 

Harlej (www.harlej.cz)

Opět nás čekají hity jako Přirození, Svařák, Malá nevěrná holka nebo Proč pocit mám. Rocková banda z Harleje přitom nebude na Chodrockfestu žádným nováčkem. Těišt se můžeme i na nové kousky z posledního alba "Na prodej".

 

 

Dymytry (www.dymytry.cz)

Těžce extrovertní kapela hrající Psy-core. Pořádný nářez a originální aranžmá. Kapela Dymytry je přitom na západě Čech dobře známá, což platí dvojnásobně v případě domažlického publika.

 

Walda gang (www.waldagang.cz)

Vláďa Šafránek je opět zdráv a v plné síle na scéně, tudíž Walda gang nemůže na Chodrcokfestu chybět. Chystá velkolepá show plná celebrit, zpěvu a pyrotechniky! Tenhle rockový cirkus plný nestárnoucích hitů Waldemara Matušky si nesmíte nechat ujít!

 

Xindl X (www.xindlx.cz)

XIndl X, vlastním jménem Ondřej Ládek. Xindl X je populární český písničkár a hitmaker známý nejen z koncertů, ale i z rádia z populárních Xindlovin.

 

 

Vilém Čok & Bypass (www.vilemcok.com)

Vilém Čok je nejen skvělý hudebník, ale také to umí na pódiu pořádně roztočit! Na jeho koncertech si nikdo nenudí :). To mohou potvrdit i diváci Pekelného ostrova z předchozích let.

 

Mirai (www.miraimusic.cz/)

Mladá kapela, jejíž hvězda ovšem toupá velmi rychle, Hity jako Cesta z města, Souznění nebo Dítě robotí zní českým rádiovým etherem a proto tato talentovaná kapela nesmí chybět ani v Domažlicích.

 

 

 

zakázanÝovoce (www.zakazanyovoce.cz)

Punk-rocková kapela zakázanÝovoce (založena 2005) přišla v roce 2016 s novou tváří a do své druhé dekády nabrala obrovskou energii. Po personálních změnách natočila nové CD s názvem „Díky vám!“, se kterým na podzim 2016 odjela dvě turné současně – s kapelou Harlej a stejnojmenné Díky vám! tour k novému albu. Na jaře 2017 následovalo turné k nové desce, které čítalo 20 koncertů. Necelý rok od vydání nové desky „Díky vám!“ dosáhly videoklipy a lyric videa na kapelním kanále YouTube téměř 2 miliony zhlédnutí. Na podzim zakázanÝovoce doprovodí na halovém turné (25 koncertů) legendární slovenskou kapelu Horkýže Slíže, která v roce 2017 slaví 25 let.

 

Trautenberk (www.bandzone.cz/trautenberk)

Klatovská těžkotonážní tanzmetalová formace z Trautenberka dorazí opět do Domažlic na Chodrockfest. Těšit se můžeme na jejich pořádnou nálož - Anče a Hajnej to zase rozjedou !

 

Pavel Callta (www.pavelcallta.cz)

Nadějný český písničkár se svébytnými texty a originálním pojetím svého žánru se představí premiérově nejen na Chodrockfestu, ale i v Domažlicích.

 

Prague conspiracy (www.pragueconspiracy.cz)

Šestičlenný útvar hrající mix rocku, northern soulu, disca, punku, ska a dalších kultivovaných stylů. Mezi přednosti této kapely patří zadnice, kladný vztah k alkoholu a tvrdým drogám, kvalitní zábava a obžerství.

 

 

Odyssea (www.odyssea-rock.cz)

Odyssea je stále aktivní rocková skupina fungující již od roku 1972. Na svém kontě má řadu vydaných CD, LP a SP a tisíce koncertů doma i v zahraničí. Na Chodrockfestu se představí premiérově.

 

Traktor (www.traktor-rock.cz)

Počátek kapely Traktor můžeme datovat na jaro 2001, kdy se dali dohromady bývalí členové kapel Tarantula a Wizard, tzn. Standa Balko, Martin Kapek a Karel Ferda. Tohle trio zhruba po roce doplnili Pavel Balko ( dříve taky Tarantula ) a Petr Bartošek. Tím vzniká stěžejní platforma Traktoru. Tahle rocková formace si za svoji dobu vytvořila velkou fanouškovskou základnu, která stále roste!

 

Alkehol (www.alkehol.cz)

Od té doby co se tahle banda dala dohromady v restauraci Na Slamníku uběhla už pěkná řádka let. Ota Hereš a jeho rocková banda tak dorazí na Chodrockfest 2017 v plné síle!

 

 Komunál (www.komunalniodpad.cz)

 Komunál, dříve také Komunální odpad je rocková kapela z Chlumce nad Cidlinou založená v roce 1989 tamtéž. Lídrem skupiny je zpěvák Luboš Suchánek. Další členové kapely jsou Jarda Bárt Novák (klávesy), David Hlaváček (bicí), Pavel Erny Hanuš (kytara), Filip Litera (baskytara), Radek Plachetka (kytara). Komunál má velké množství příznivců, což nelze na festivalech přehlédnout.

 

Turbo (www.turbo-rock.cz)

Turbo nás baví již od roku 1981 a kapela se nebojí ani festivalů. Na návštěvníky nesmrtelné hity jako Hráč, Láska z pasáží, či Chtěl jsem mít. Kapela hraje ve složení Mirek Chrástka, Martin Laul, Jirka Lang a Petr „Bob“ Šťastný. Kapela vydala za dobu svojí existence již 28 CD!

 

Zastodeset (www.zastodeset.cz)

Mladá, ale velmi dravá kapela. A přímo z Domažlic! Kapela se umístila jako druhá v žebříčku "Západočeská kapela roku rádia Kiss Proton". Kluci navíc stihli vydat již 3 CD, poslední roku 2015 s názvem "Nastav druhou tvář".

   

Aktualizováno 2. 8. 2017 9:50

Zobrazeno: 22965

Spouštíme předprodej

Aktualizováno 29. 10. 2016 10:04

Zobrazeno: 3476

Historie

 

Fotogalerie ke každému ročníku ZDE

Aftermovie 2013

Aftermovie 2014

Aftermovie 2015

Aftermovie 2016

 

Nápad na uspořádání festivalu Chodrockfest se rodí na podzim v roce 2010. Jeho motivem bylo „udělat něco“ o Chodských slavnostech v Domažlicích, které jsou pro místní region největší událostí, ovšem nejen folklórem člověk je živ! A tak se rodí nápad na multižánrový festival se zaměřením na rock. Tím nejtěžším je sehnat místo, které by splňovalo všechny požadavky – tedy aby to nebylo daleko z města, aby se tam vešlo pár tisíc lidí, a také aby se líbilo návštěvníkům. Právě místo dělá vždy festival. Jako areál festivalu tak byl zvolen velmi zajímavý a pro festival zcela specifický areál – prostory místního jezdeckého oddílu. Areál nás ihned nadchnul a přípravy na první ročník tak mohly začít…


První ročník byl pro nás velkým očekáváním. Vstupné bylo nastavené opravdu nízko a přitom nabídka kapel na první ročník velmi bohatá. Na festivalu se představili Harlej, Škwor, Rybičky 48, Mandrage, Tleskač a mnoho dalších. Celkem 20 účinkujících. Publikum se asi nejvíce získala rocková estráda v podání Walda gangu. Fenomenální úspěch také získává závěrečná party od rádia KISS PROTON. První ročník dopadl na jedničku a na festival dorazilo hned několik tisíc návštěvníků.


Druhý ročník měl nelehký úkol – být ještě lepší než ročník první. Na místě bylo zejména zlepšit služby pro návštěvníky. Zcela bylo přestěhováno stanové městečko, a to až k areálu festivalu. Stejně tak jako festivalové parkoviště. Posíleno bylo také cateringové zázemí. Druhý ročník sázel opět na tuzemskou rockovou scénu a nutno dodat, že i v roce 2012 festival kladně boduje.


Třetí ročník zvětšujeme areál festivalu a přivážíme do Domažlic nejvýraznější českou hudební skupinu nejen tohoto roku – kapelu Kryštof. Těm na poli headlinerů pak ještě sekundují slovenští No Name. Obě kapely v Domažlicích bodují, i když bohužel vystoupení Kryštofu je poznamenáno nekonečným lijákem a zimou. Vyčasuje se až druhý den. Kromě toho na festivalu opět vystupují plzeňští Mandrage, punkoví Wohnouti, Arakain, Prague conspiracy, Vypsaná fixa, a mnoho dalších.


Čtvrtý ročník nemůže zůstat pozadu a snažíme se udržet nastavenou laťku a opět festival posunout dál. Opět zlepšujeme servis zákazníkům a jejich zázemí. Novinkou je také změna v horní části areálu, kdy horní scénu přesouváme ze stanu pod širé nebe a celý prostor tím opět o něco zvětšujeme. Headlinerem jsou v tomto roce jednoznačně Chinaski, kteří si získávají místní publikum svými nestárnoucími hity.


Pátý, půl-kulatý, ročník je ročníkem zlomovým. Festival výrazně roste a poprvé ve svojí krátké historii se přibližuje vyprodání. Festival zažívá v roce 2015 rozmary počasí, kdy extrémní vedra střídá v sobotu na závěr prudký liják, kterým tak nějak i pomalu končí léto. Na akci se představuje David Koller se svojí kapelou, Škwor, Harlej, Mňága a Žďorp, Walda gang, Katapult a mnoho dalších.


První pětiletku tak máme za sebou a můžeme se těšit se na tu druhou :).

 

 

Aktualizováno 17. 5. 2017 12:28

Zobrazeno: 6143

yellow blue red

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.